MENU
< Zpět

Změna doby lovu v ČR ? pozitivní či negativní vliv ?

Někteří z nás se konečně dočkali a loňská jednání o prodloužení a změně doby lovu se stalo skutečností. Někteří však stále chtěli prosadit takzvaný Non- stop rybaření, tedy chytání 0-24 alespoň v letních měsících. Jeden z důvodů proč změnit doby lovu byl ten, že lidé, kteří se vrací večer z práce, už nemají čas si nahodit, a proto se odhodlalo k této změně.
Od 1. 4. 2018 bude platit v ČRS nová vyhláška, kterou vydalo Ministerstvo Zemědělství. Jelikož ČRS už tuto vyhlášku odhlasovalo a schválilo, tak MRS toto hlasování čeká na březnové radě v Brně.


Od dubna do září se bude smět chytat od čtvrté hodiny ranní až do půlnoci a od října do března budeme moct chytat od páté hodiny ráno do desáté večer.
Někteří z vás, kteří aktivně chytají například kapry, nebo sumce se mohli v loňské sezoně už setkat s velmi aktivní rybářskou stráží, která samozřejmě plní své povinnosti. Ale proč tak na jednou? Před tím, kdy se prodloužení doby lovu neřešilo se o rybářskou stráž u vody pomalu ani nezakoplo. Ať už se jedná o revíry jižních Čech, nebo revíry ostatních územních svazů, či MRS. Ale proč? Možná to je tím, že po změně hlásali hlavně kapraři, kteří si chtějí vysedět svůj kapitální úlovek a zbytečně nevytahovat v konec doby lovu svoje nástrahy z vody, když vědí, že v noci je největší možná šance na kapitální úlovek. Hlavně když jedou třeba chytat ryby na druhý konec republiky, tak si chtějí užít rybolov. Ale zákony jsou zákony. Pro některé rybáře se tedy nic nezměnilo….