MENU
< Zpět

První prázdninová výprava – První noc

22.2. 2018

Týden, kdy jsme stěhovali byt z paneláku a přestěhovali se do rodinného domku ve stejném městě konečně uplynul a teď už mě čeká jen zasloužený odpočinek. Samozřejmě na rybách.

Jelikož už mám na další týdny jiné plány a k vodě jedu jen na 3 noci, volím soukromý revír s chytáním nonstop. Důvodů proč takto volím je více. Jeden z nich je i ten, že v okolí mého bydliště není voda, na které bych za krátkou dobu ulovil větší rybu.

Jsem konečně tady a počasí mi zatím přeje. K lovu jsem vybral místo úplně na konci pláži, kde dál na břehu rostou keře, pod kterými se určitě schovávají kapři. Je zde úplný klid, nikdo touto cestou už nebude chodit a dělat rámus. Což považuji také jako důležitý faktor při lovu kaprů.
Rozkládám bivak, stojan  a navazuji udice. Jeden prut klasicky na dno a druhý na panáčka. Pro lov na dno jsem navázal klasický kombinovaný návazec z potahované šňůrky dlouhý asi 35 centimetrů.

Návazec osazený háčkem Fox Armapoint teflon SSC velikosti 8 je mojí nejúčinnější zbraní. Pod háček nastražuji jen jednu kouli SeaFood švestka česnek a obaluji pastou stejné příchutě.

Nahazuji prut do vytipovaného místa, kde se při přípravě ukazovali ryby. Po vlasci nechávám sklouznout backlead a to z jediného důvodu. Jelikož jsem přijel v pondělí a ryby jsou vyplašeny ještě z víkendu, kdy zde bývá relativně rušno, nechci si ryby odradit hned na začátku vycházky. Na prut si zakrmuji kilem partiklu s peletkami, které švihám raketou.  Radši začínám na malém množství a podle záběrů budu případně přikrmovat. Voda je celkem teplá a tak budu čekat záběry alespoň v noci.

 

 

Druhý prut dávám kousek od břehu. Pod háčkem visí koule Legend Range kořeněný tuňák a broskev A.C s reflex plovkou.  Rukou krmím na místo podél břehu a nahazuji do těsné blízkosti porostů. Pomalu začíná noc a já doufám, že se pruty brzy rozjedou. Větší naději dávám prutu blíže ke břehu, a to z důvodu, že je zde více přirozené potravy a úkrytů, kde by kapři mohli v klidu odpočívat.

 

Jasné počasí má za příčinu ochlazení vzduchu a noc je tedy krásně chladná a tajemná. Sleduji hvězdy a přemýšlím nad tajemnými kapry ve vodě. Kde asi jsou? V tom mě vyleká skřehot volavky, která mi prolétala několik metrů nad hlavou. Nepřítel rybářů má dnes opět více štěstí než já, pomyslím si, ale v tom slyším ten krásný tón signalizátoru.  Levý prut blíže ke břehu je ohnutý ve stojanu téměř do pravého úhlu a já na jistotu zasekávám.  Zdolávání probíhá bezproblémově a během 5. Minut vidím krásného lysce odhadem 8kilo u podběráku.  Kapra pokládám na podložku a všímám si jeho neuvěřitelně potrhané tlamky. Je vidět, že tomuto kaprovi zde velmi chutná, řekl bych, že zvláště rybářům, kteří mají krmítko s dvěma pevnými návazci. Rychle kapra vážím. Váha se zastavila na 6.50 kilogramů. Šetrně ho posílám zpět do vodní říše. Pošli dalšího brácho, dodávám kaprovi s pocitem, že mi rozumí.  Vyměňuji boilies i s popkou za nové. Na háček přidávám PVA špalíček s drceným boilies téže příchutě.  I po tmě se snažím nahodit do stejného místa, ale přikrmím až ráno.

Kolem sedmé hodiny ráno mě ze spánku vytahuje druhý signalizátor.  Byl to prut, který byl celou noc nedotčený kapry. Kapra se nedalo zastavit, jednoduše si jel až k protějšímu břehu, což je nějakých 150 metrů vzdušnou čarou. Při zjištění, že se po mé levici usadil jiný rybář, jsem kapra začal pomalu unavovat a přitahovat ho směrem ke mně. U podběráku předvedl ještě pár výpadů, ale nakonec byl můj. Radostí se mi třásly ruce a při pohledu na podložku se mi v očích třpytily zlaté šupiny krásného 8kilového kapra.