MENU
< Zpět

Novoroční zpráva nejen pro fanoušky – jaký byl rok 2018

Právě skončený rok 2018 byl pro Smartyho zdaleka ne úplně obvyklý.

Začněme těmi horšími zprávami. Na jaře jsme ukončili spolupráci s řetězcem Tesco  (prý chtějí pouze nápoje, které se prodávají i  v sousedních státech) a nepodařilo se nám zvýšit obrat u našich chmelových limonád Smarty Naturalis jablka a citronu (dříve Smarty myslivecký a rybářský). Tím však výčet vyloženě špatných zpráv končí.

A teď co se nám podařilo

Hned na začátku roku 2018 jsme začali uvádět na trh nový Smarty Black a White (Smarty Classy #onbavi).

                           

Tyto Smarty Classy jsou nové nejen svým složením (již úplně bez kofeinu), ale i úplně jiným moderním designem plechovek. Kromě co nejkvalitnější chuti a trendy designu bylo našim cílem se úplně oprostit od zelené kávy, aby už nikdo nemohl říci, že Smarty je energetický nápoj.  Samozřejmě jsme zachovali Smartyho charakteristické rysy. Tedy, že je bez konzervantů a obsahuje čisté přírodní složky.

 

V květnu přišla zásadní změna, nebo spíše novinka. K Smarty Mango přibyly další 4 nápoje. Smarty Malina, Smarty Malina cukr/2, Smarty Jablko a Smarty Jablko cukr/2 (Skupina Smarty Evolution #onvyplazujejazyk).

   

Takže nyní máme 5 nápojů Smarty Evolution s úplně novým, nepřehlédnutelným designem. Tyto nápoje Smarty Evolution jsou určeny především pro mladší generaci. Ovšem pokud je ochutnají rodiče, nepochybujeme, že si je také zamilují. U této nové řady nápojů jsme také mysleli na všechny, kteří upřednostňují nápoje s nižším obsahem cukru. Ve  Smarty (Jablko a Malina) „cukr/2“ jsou pouhé 4g cukru na 100ml a splňují i pamlskovou vyhlášku.

Nápoje Smarty Evolution, které se prodávají v obchodech většinou do 20 korun, si u Vás hned v prvním roce získaly velkou oblibu. A my věříme, že tento trend bude pokračovat i v roce letošním.

A jakou Smarty novinku přinesl závěr roku 2018?

Vy, kteří nás pravidelně sledujete, jistě víte, že se jedná o Smarty Naturalis pramenitou vodu. Její uvedení trochu přibrzdila práce na etiketě, kterou jsme dopracovávali do nejmenších detailů. Ale co je podstatnější? Nyní má Smarty tu nejkvalitnější pramenitou, mírně zásaditou vodu s vyšším obsahem vápníku! A my věříme, že si ji v roce 2018 oblíbíte. Je ideální ke kávě (neutralizuje kyselost), stejně jako pro osvěžení a doplnění tekutin. Tedy pro pracovní vytížení „jako dělaná“.

Takže, pokud jsme dobře počítali, tak jsme v roce 2018 na trh uvedli 9 nových nápojů a k dnešnímu dni jich máme pro Vás celkem 11. To není špatný výběr. Co říkáte!?

A teď ještě „kde jste nás mohli vidět“ a „kde se prodáváme“

Ti, kdo nás sledujete, tak víte, že na Facebooku s Vámi pravidelně komunikujeme přibližně 3krát týdně. Totéž platí i pro náš Instagram #smartydrink. Příspěvky tam z 95% píšu a vkládám já osobně. Totéž platí i pro následnou komunikaci.

V létě, podobně jako v předchozích 2 letech, jsme byli hlavním partnerem skluzavky „Po česku na zadku“ #poceskunazadku, kde jsme navštívili od června do září 10 měst naší země. Dále byl Smarty jedním z partnerů 2 největších profesionálních akcí silniční cyklistiky u nás (Závod Míru a Czech Cycling Tour).  VW Smarty Bus navštívil během roku desítky míst při různých akcích.

Opět Smarty věnoval „něco“ na charitu a byl vidět na dresech závodníků při cyklistickém Nova Cupu, či na hokejových dresech Ševců Nový Knín. A mohli bychom takto pokračovat…. Za zlomové pro značku Smarty v tomto směru považujeme zahájení spolupráce s influencery (zpěváky, youtubery, herci). Nejprve to začalo s raperem Raegem, pak přibyla Youtuberka Lea a nyni „do party“ patří i Silly Toons. Od této spolupráce si slibujeme zvýšení povědomí o Smartym mezi mladšími lidmi.

 

A nakonec, jak jsme na tom s prodejními místy

Skoro bych řekl – ta nejdůležitější věc! Ztrátu Tesca (cca 180 míst) se nám podařilo nahradit a i překročit obětavou prací našeho obchodního oddělení. V průběhu roku 2018 jsme tedy zpět získali minimálně tolik nových odběrných míst. Což je velmi, velmi pozitivní a pevně věříme, že v tomto trendu v průběhu letošního roku budeme pokračovat. Jako velký klad považuji spolupráci s www.fajnejidlo.eu. Díky této spolupráci si Smartyho můžete objednat kdekoli v ČR a oni Vám ho doručí. Jinak pro Vaši snadnější orientaci cca každé 2-3 měsíce aktualizujeme naší Smarty mapu mapa.smartydrink.cz  Tady najdete nejbližší Smartyho prodejní místa ve vašem okolí.

Snad jsem Vás stručným výčtem Smartyho aktivit v minulém roce příliš neunavil. V nejbližší době se těšte na přehled toho, co nás – Vás a tedy Smartyho čeká v roce 2019. A že se máte na co těšit, o tom nepochybujte!

 

   Ještě jednou a naposledy vše nejlepší v roce 2019!

                      Dominik Hašek