MENU
< Zpět

cukr/2 ……. Trochu popisu, trochu edukace, trochu úsměvu a i poděkování od Dominika Haška

Ahoj děti, ahoj teenageři, ahoj dospělí,

před necelým měsícem jsme začali na náš trh uvádět 4 nové nápoje Smarty Evolution (Malina, Malina cukr/2, Jablko a Jablko cukr/2).
Samozřejmě, že každou maličkost na plechovce včetně názvu jsme propracovávali tak, aby byla co nejvíce a nejopravdověji Smarty….

A k tomu samozřejmě patří i název  Smarty Evolution, neboli vývoj, který se kromě jiného promítl do lehoučce pozměněného loga, kde můžete vidět konturu okolo Smartyho hlavy, opticky zkrácený čumáček a především pořádně vyplazený jazyk #onvyplazujejazyk .

Dále jsou součástí našich 2 nových nových nápojů i slovo „cukr“, lomítko „/“ a číslo „2“ .

A to je to, o čem se chci zmínit především. 

Do školy jsem chodil už před mnoha lety a byl jsem průměrný matikář. Na prvním stupni měl jedničky, na druhém asi dvojky a na gymplu myslím trojky.

A co si také pamatuji, je to, že jsem ne vždy v algebře všemu rychle porozuměl. A k tomu patřily i zlomky 🙂 

Ne hned mi bylo jasné, že polovina znamená to samé jako 1 polovina. Nebo že 1/2 něčeho je to samé, jako něco děleno dvěma. Nebo, že něco/2 je úplně stejné, jako něco : 2. Anebo třeba, že 1 polovina něčeho rovná se něco/2. Atd….

Vůbec nepochybuji, že když jste si přečetli na naší plechovce Smarty cukr/2, tak  většině z Vás bylo dostatečně jasné, o co se jedná. Ale protože někteří z Vás nemusí mít na matematiku takový talent (stejně jako jsem neměl já), tak níže trochu upřesnění – příkladů, které Vám mohou pomoci.

Pod slovem „něco“ si můžete představit třeba „cukr“…

Polovina něčeho = jedna polovina něčeho = něco * 1/2  = 1/2 * něco = něco : 2 = něco/2

Pokud jsem některým z Vás naší Smarty Evolution plechovkou a tímto příspěvkem pomohl matematice trošilinečku  lépe porozumět a když to třeba kdykoli v životě někdy někde i uplatníte, tak mi uděláte skoro stejnou radost, jako když si budete kupovat Smarty Evolution s jeho heslem #onvyplazujejazyk 🙂

Ale pro jistotu upozorňujeme, že nemusí být vhodné vyplazovat jazyk na Vaše rodiče, Vaše učitele či Vaše nadřízené. Avšak aby Vám to nebylo úplně líto, tak na mě můžete vyplazovat jazyk to konce tohoto roku 2018 🙂

 

 Dominik Hašek

 

PS: děkuji všem matikářům a fyzikářům, kteří mi tomuto (viz výše) pomohli dokázat porozumět