MENU
< Zpět

CARP FREEDOM – O nás

CarpFreedom

Jsme společnost mladých lidí, studentů a především milovníků rybaření. Náš pohled na rybaření je poněkud odlišný od většiny ostatních lidí. Základem je přátelství a pozitivní přístup k životu. Snažíme se užívat si každé volné chvíle v přírodě a vážíme si její hodnoty. K přírodě se chováme s úctou, chráníme ji a snažíme se najít vzájemnou symbiózu. To můžou způsobit i maličkosti, když seberete jeden pytlík s odpadem, zabráníte šíření a znehodnocování naší krajiny. Je pro nás absolutně nepochopitelné, jaké množství odpadu se všude povaluje. V přírodě se snažíme působit nenápadně a užívat si to pravé „ticho“.

Ať už lovíme ve městě či vzdálené divočině, vždy se snažíme chovat šetrně k okolí, stejně jako k případnému úlovku. Každá ryba si zaslouží stejnou péči, ať už v podobě navlhčené podložky nebo jen dostatečným šetrným zacházením a bezpečným puštěním zpět do vody.

Název CarpFreedom, jak už sám napovídá, hovoří o chytání kaprů, ale rádi vyrazíme i na ostatní druhy ryb. Na těchto stránkách se postupně budeme zaměřovat na všechny způsoby lovu jako je lov kaprů, přívlač, feeder, plavaná, položená a muškaření, ale i nějaké netradiční způsoby lovu ryb.

V následujících řádcích se vám postupně představí hlavní autoři.

Josef Mareš, 21 let, jsem aktivní student Fakulty rybářství a ochrany vod, absolvent Střední rybářské školy ve Vodňanech. Můj styl bych popsal jako aktivní, snažím se na věci dívat z jiného úhlu než ostatní lidé a i v lovu kaprů se snažím vždy najít nový pohled. Lov kaprů je pro mě prioritou, snažím ryby vyhledávat, ale také využít čas v přírodě k načerpání nové energie.

Prozradíš nám tvojí úspěšnou taktiku, montáž, nástrahu?

Nejlepší a nejúspěšnější je to, když věříš v to, co děláš a věříš tomu.

Andreas Latschbacher, 20 let, studuji též FROV v Českých Budějovicích a absolvoval jsem Střední rybářskou školu ve Vodňanech, která mi dala do života a rybaření velký výhled.  Moje filozofie je taková, abych se odlišil od ostatních lidí a byl alespoň u vody odlišný. K přírodě přistupuji jako k prostředí, kterého si prostě musíme vážit a věřím, že příroda nám to oplatí.

Tvůj oblíbený druh ryby?
Všechny ryby jsou krásné. Ať už malé, nebo velké, ale kdybych si měl vybrat, tak by to byl asi kapr. Protože je to tvarově a barevně tak rozmanitý tvor, že je to prostě překvapení, co máte v podběráku!

Josef Mareš, 20 let, jako i ostatní spoluautoři studuji FROV na Jihočeské univerzitě a též jsem společně s nimi vystudoval SRŠ ve Vodňanech. Působím u mládeže v ÚS Praha, což je pro mě velmi důležité, vést správným rybářským směrem i nové generace. Rád poznávám nová místa po celé České republice, protože naše krajina je velmi rozmanitá a téměř všude můžeme ulovit pěknou rybu.

Co bys poradil již zkušeným rybářům?              

Od zkušených rybářů bych si nechal poradit já sám. Ale pro ostatní bych měl malou radu. Naučte se číst vodu a zkuste porozumět rybám. Nebojte se podívat v řece pod kameny, jakou mají ryby přirozenou potravu. Nahazujte na něčím zajímavá místa, nejen co nejdál nebo doprostřed řeky. Zkuste přírodě něco dát a ona vám časem něco vrátí.