MENU
< Zpět

Přijďte si užít Národní den železnic se Smartym

Přijďte spolu se Smartym oslavit Národní den železnice! Akce se koná poslední zářijovou sobotu v Hradci Králové. Do východočeské metropole vypraví České dráhy v sobotu 26. září protokolární (povinně místenkový) vlak ČD railjet z Prahy. Z pražského hlavního nádraží vlak odjíždí v 8.08 hod. přes Kolín a Pardubice s ním dojedete do Hradce Králové v 9.45 hod. Souprava ČD railjet se pak stane jedním z exponátů výstavy moderního vozového parku Českých drah.

 

Do Hradce Králové se ale můžete samozřejmě svézt i pravidelnými vlaky ČD. Využít k tomu lze i každoroční dárek Českých drah – Skupinovou víkendovou jízdenku, s níž může v sobotu 26. září cestovat všemi vlaky ČD (2. třídou) až pět osob bez ohledu na věk. Ostatní podmínky se nemění (více informací o Skupinové víkendové jízdence najdete zde).

 

Oslavy svátku železnice v Hradci Králové začínají po příjezdu protokolárního vlaku v 10 hodin. A na co se můžete těšit? Národní den železnice 2015 je tradičně rozdělen do třech sekcí:

 

  • Ve Světě historie si na své přijdou především příznivci železniční nostalgie. K vidění bude přehlídka historických lokomotiv a nebudou chybět ani salonní vozy prezidenta T. G. Masaryka a G. Husáka. Nevšedním zážitkem se stanou parní jízdy historických vlaků.

 

  • Moderní tvář železnice se představí v rámci sekce Svět změny. Zblízka si každý může prohlédnout letošní novinku, elektrickou nízkopodlažní jednotku Interpanter, modernizovaný vůz AMpz pro linku do Hamburku nebo si projít soupravu ČD railjet. Představí se i kompletní „rodinka“ Regio…: RegioPanter, RegioShark a RegioSpider.

 

  • Víkendové rozptýlení nabídne Svět zábavy. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program. Rodiny se mohou zúčastnit závodu drezín. Pro děti bude připraven divadelní stan s železničními pohádkami, kinematovlak a spousta atrakcí. Chybět nebude ani slon Elfík a jeho skákací vůz. Pestrý výběr jídla a pití nabídnou stánky s občerstvením.

narodni-den-zeleznice-hradec-kralove-687x386

Kompletní program Národního dne železnice 2015 v Hradci Králové najdete zde.