MENU

Mercedes – Benz Virtual GP

Se Smarty vozem budou jezdit tito jezdci:

#55 Andrej Chlebec

Nejlepší slovenský závodník ve startovním poli se již nemůže nové sezóny dočkat. Loni patři k těm nejrychlejším, získal i první pódiové umístění v kariéře a tvrdě na sobě pracoval. Nyní se těší na nový formát, kdy nebude muset tak často cestovat do Prahy a očekává, že bude patřit k těm nejlepším. Sám je velice aktivní, pravidelně navštěvuje posilovnu, sportuje a fandí hokeji. I díky tomu má týmového ducha a hodlá se s kolegou poprat i v šampionátu týmů. Obecně ve světě virtuálních závodů patří k nejrychlejším.

 

#27 Michal Bušek

Nejstarší účastník letošního šampionátu, ale odhodlaností se bezpochyby vyrovná i svým o patnáct let mladším soupeřům. Rychlá auta má jako velký koníček a pracuje pro jednu půjčovnu sportovních vozů. Dosud se virtuálním závodům věnoval spíše rekreačně a se šampionáty moc zkušeností nemá, ale může jedině překvapit. V kvalifikaci rozhodně rychlost ukázal.

 

Se ŠpRt autem budou jezdit tito jezdci:

#32 Tomáš Procházka

V loňském roce výsledky nebyly dle představ, ale sám ví, že to byl pro něj návrat po dlouhé pauze. Nyní je cílem pokračovat ve zlepšování se, eliminovat chyby a pracovat na konzistenci. Další sezónu vnímá jako další výzvu, kterou chce překonat. Nyní navíc s parťákem v podobě Tomáše Koreného, který přináší bohaté zkušenosti z prostředí reálných aut.

 

#52 Tomáš Korený

Od mala závodil na motokárách a zároveň i na počítači. Patří k rychlým a odhodlaným závodníkům, což předvádí v obou světech. V reálných závodech je dokonce devítinásobným mistrem ČR, okusil i formuli nebo závodní prototyp. Kromě toho se v současnosti věnuje také studiu dvou oborů na Karlově Univerzitě, konkrétně práva a softwarového inženýrství. Krom toho se pilně připravuje na svůj debut ve Virtual GP a hledá závodní angažmá na reálné okruhy.

 

Mercedes – Benz Virtual GP  2019

Virtual GP je celoroční šampionát, který již druhým rokem zaštiťuje značka Mercedes-Benz. Celkově se letos koná již pátý ročník tétosoutěže, ve které se pravidelně objevují ti nejlepší virtuální závodníci z Česka a Slovenska, a to v barvách jednotlivých sponzorů. Sezóna Mercedes-Benz Virtual GP 2019 nabídne řadu novinek. Tou hlavní je přidání juniorské kategorie jezdců s cílem vychovat mladé talenty virtuálního závodění. Šampionát se dělí na VGP1 (elitní) a VGP2 (junioři), ovšem obě kategorie spojí své síly v rámci bodování týmů. Každá stáj, závodící v barvách konkrétního sponzora, se totiž bude skládat z jednoho elitního a jednoho juniorského jezdce. Do sezóny nastoupí celkem 22 závodníků rozdělených do 11 týmů. Další změnou je kalendář kombinující online závody po internetu a offline závody ve studiu. Celkem se virtuální závodníci proti sobě postaví ve 13 podnicích, z nichž 9 jich proběhne online a 4 pak v pražském RE-PLAY studiu. V online závodech proti sobě nastoupí všech 22 jezdců na jedné trati. Naopak ve studiu pojedou obě kategorie odděleně, ale s divácky zajímavým formátem. Závěrečný závod sezóny pak již tradičně hostí herní veletrh FOR GAMES na konci října. Studiové závody jsou další specialitou šampionátu. Konají se v profesionálním herním prostředí RE-PLAY studia, postaveném přímo pro esport turnaje a nechybí v něm plně vybavené zázemí pro vysílání živých přenosů. Ve studiu se nachází 12 identických počítačů zaručujících soutěžícím zcela shodné podmínky. Nechybí ani natáčecí technika, pódium pro vyhlášení vítězů, projekce živého přenosu pro návštěvníky a hlavně skvělá atmosféra. Právě studiové závody nabídnou hned čtyři závody, dva v rámci každé kategorie. Nejprve přijde na řadu krátký dvacetiminutový sprint následovaný plnohodnotným závodem na 45 minut a otočeným pořadím pro prvních šest podle výsledků ze sprintu. Vyrovnané podmínky ve studiu jsou i nadále pro šampionát stěžejní, a tak si jezdci za tyto závody odnesou více bodů, než v případě online závodů. Na FOR GAMES pak závodníky čekají dokonce dvojité body. V letošním roce se také rozdává dodatečný bod za nejrychlejší kolo závodu. V kalendáři virtuálních okruhů pak nechybí tratě jako Silverstone, Nürburgring, či městské Macau.

Bodovací systémy:
 Online závody – 10-8-6-5-4-3-2-1 (boduje první 8)
 Závody ve studiu – 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 (boduje první 10)

Také během letošní sezóny se vystřídají tři různé vozy. Vše zahájí závodní speciál Mercedes-AMG GT3 (GT3), který poté vystřídá historický Mercedes-Benz 190E EVO II z 90. let (DTM) ze seriálu závodů cestovních vozů a vše uzavře moderní formule Mercedes Hybrid (FH), postavená dle technických pravidel Formule 1 z roku 2018.
O hlavní ceny pro ty nejlepší v letošním šampionátu se postará hlavní partner, značka Mercedes-Benz. Ta odmění tři nejlepší jezdce z obou kategorií následovně:

Ceny pro TOP 3 – VGP1:
 1. místo – Roční zápůjčka nového vozu Mercedes-Benz Třídy CLA, včetně zajištěného pojištění, dálniční známky i servisu
 2. místo – Jednodenní kurz sportovní jízdy AMG Performance-Training a dvoudenní pokročilý kurz AMG Adavanced-Training v rámci AMG Driving
Academy na okruhu v Mostě
 3. místo – Jednodenní kurz sportovní jízdy AMG Performance-Training v rámci AMG Driving Academy na okruhu v Mostě

Ceny pro TOP 3 – VGP2:
 1. místo – Měsíční zápůjčka vozu značky Mercedes-Benz z modelů NGCC
 2. místo – Věcná cena od značky Mercedes-Benz
 3. místo – Věcná cena od značky Mercedes-Benz

Sezóna Mercedes-Benz Virtual GP 2019 odstartuje v úterý 5. března večer. Každý závod bude možné sledovat živě online s profesionálním českým komentářem, a to
prostřednictvím platforem YouTube, Facebook a Twitch a HitPoint.cz. Během roku budou o šampionátu informovat weby jako hrej.cz nebo isport.cz. Kromě toho jsou závody navíc k dispozici rovněž s anglickým komentářem a záznamy se objevují v celosvětové GINX Esports TV nebo na platformě Amazon Prime Video.

Video oznámení – https://www.youtube.com/watch?v=trU0xuL6LQg
Kalendář sezóny – https://www.youtube.com/watch?v=ewhVpGK8fD0
Záznam tiskové konference – https://www.youtube.com/watch?v=CiQn_VSfm1I

O Virtual GP: Projekt Virtual GP je unikátní platformou organizující profesionální soutěže ve virtuálních závodech. Jde o nezávislý komerční projekt, který v České
republice nemá konkurenci a jedná se i o raritu na poli světového esportu. S využitím nejmodernějších technologií se snaží spojit to nejlepší z reálného i virtuálního světa, a to v době, kdy simulátory hrají čím dál zásadnější roli ve světě motorsportu a automobilovém průmyslu.

Virtual GP na Facebooku – https://www.facebook.com/VirtualGP
Virtual GP na Twitteru – https://twitter.com/VirtualGPcz
Virtual GP na Instagramu – https://www.instagram.com/virtualgp/

Představení jezdci a týmy
Tým Jezdec – VGP1 Jezdec – VGP2
Smarty #55 Andrej Chlebec #27 Michal Bušek
Šprt #32 Tomáš Procházka #52 Tomáš Korený
Predator #7 Michal Šmídl #21 Vojtěch Jelínek
Acer #23 Vojtěch Polesný #5 Pavel Reigl
Thrustmaster #18 Lukáš Přáda #33 David Přáda
Benzina #98 Martin Štefanko #3 Petr Liška

Kalendář
Datum Závod Typ Vůz
1 05.03.2019 Imola, Itálie Online GT3
2 02.04.2019 Red Bull Ring, Rakousko Online GT3
3 16.04.2019 Laguna Seca, USA Online GT3
4 11.05.2019 Macau, Macao Studio GT3
5 21.05.2019 Paul Ricard, Francie Online DTM
6 04.06.2019 Nürburgring, Německo Online DTM
7 18.06.2019 Donington, Velká Británie Online DTM
8 29.06.2019 Okayama, Japonsko Studio DTM
9 20.08.2019 Road America, USA Online FH
10 03.09.2019 Spa-Francorchamps, Belgie Online FH
11 17.09.2019 Monza, Itálie Online FH
12 05.10.2019 Silverstone, Velká Británie Studio FH
13 26.10.2019 Suzuka, Japonsko FOR GAMES FH