MENU

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Závod Míru GP Priessnitz

31.5.2018 - 3.6.2018

Jsme hrdý partner tohoto významného závodu. Pří příležitosti tohoto závodu projedeme s naším VW Bar busem tyto města.: 

Je to nejvyšší soutěž pro závodníky do 23 roků. Pořadatelství UCI udělila jen po pečlivém výběru šesti zemím na celém světě.
Na Závodě Míru startují výhradně reprezentační celky v národních dresech. Je to tak opravdový návrat k Závodu Míru. O start na Závodě Míru 2017 se ucházelo 60 reprezentačních výběrů z celého světa.

Nejvýznamnější mezinárodní cyklistická etapová akce pro mladé závodníky v silniční cyklistice v kategorii do 23 let je ZÁVOD MÍRU U23/Course de la Paix U23 Nations Cup 2018, účastní se pouze 20 vybraných Reprezentačních týmů z celosvětového žebříčku UCI (Světová cyklistická federace). Přidělení organizace Nations Cupu – Pohár Národů Světovou cyklistickou federací (UCI) je velkou poctou, do této nejvyšší kategorie spadá pouze pět vybraných závodů na celém světě. Závod je rozvržen do 4 etap.

Připravovaná trať mezinárodního etapového cyklistického závodu Závod míru U23, Pohár Národů v silniční cyklistice, projíždí Olomouckým a Moravskoslezským regionem a křižuje Jeseníky, kde na vrcholech kopců jsou připravené divácky atraktivní horské prémie. V Olomouckém regionu závod přímo protíná historicky významná města jako je Lázně Priessnitz, Lipová Lázně s atraktivní dojezdem na Dlouhých Stráních. V Moravskoslezském regionu protíná Karlovu Studánku, Sovinec, KrnovRýmařov.

Závod míru byl největší amatérský cyklistický závod po 2. světové válce ve Východní Evropě. Závod míru U23 na tuto slavnou historii navazuje a od roku 2015 je zapsaný v kategorii UCI Nations‘ cup, tedy v nejvyšší kategorií, ve které (mimo mistrovství světa a kontinentů) nastupují národní výběry.

Podrobnosti

Zahájení:
31.5.2018
Ukončení:
3.6.2018
Webová stránka:
http://www.zavodmiruu23.cz/